PARTNERZY ZE SZWAJCARII W SIEDLCACH

Caritas Diecezji Siedleckiej od ponad roku współpracuje z Fundacją "Hilfe und Beistand", kierowaną przez Zakon Maltański w Szwajcarii.
W dniach 11 - 12 października 2015 roku w ramach wizytacji odwiedził Siedlce Paolo Kraemer - „Szpitalnik” i Guido Stöckli - Dyrektor Operacyjny "Hilfe und Beistand", który koordynuje pozyskiwanie i przekazywanie darów do Polski i innych krajów.

         Zakon Maltański czynnie realizuje działalność charytatywną i szpitalniczą w ponad 120 państwach. Kawalerowie Maltańscy niosą pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wojennych. Ich poświęcenie było szczególnie widoczne podczas wojen światowych. W XX wieku nastąpił dynamiczny ich rozwój dotyczący całokształtu działalności, w tym również na polu religijnym i dyplomatycznym.

         Goście przybyli do Siedlec, by zobaczyć miejsca, do których trafiła pomoc za ich pośrednictwem. Poznali placówki i działalność Caritas Diecezji Siedleckiej, ale także rozmiar istniejących potrzeb. Od początku współpracy, Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymał od Zakonu blisko 200 łóżek i szafek dla osób chorych i leżących. W ostatnim transporcie były także baseny, nerki, kołdry, poduszki, poszewki, koce, prześcieradła, waga krzesełkowa, sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy oraz meble (stoły i krzesła). Trafiły one do instytucji współpracujących z Caritas; między innymi do Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego SPZOZ w Siedlcach.

         W poniedziałek, drugiego dnia wizyty, zaproszeni Goście odwiedzili Hospicjum i Zakład Opiekuńczo - Leczniczy SPZOZ w Siedlcach. Szanowni goście nie ukrywali zachwytu nad sposobem kierowania i zarządzania naszymi jednostkami oraz wysokiego poziomu świadczeń medycznych i opiekuńczych na rzecz pacjentów.

Galeria zdjęć